UWAGI TECHNICZNE - PRZECZYTAJ PRZED ZAKUPEM !

INSTRUKCJE » UWAGI TECHNICZNE - PRZECZYTAJ PRZED ZAKUPEM !


Fototapety drukujemy na zamówienie Klienta i w wymiarach przez niego podanych, termin realizacji takiego zamówienia to 4 do 8 dni roboczych.


Fototapeta oraz naklejka ścienna przed aplikacją powinna być przechowywana w temperaturze pokojowej w suchym miejscu, nie dłużej niż 14 dni. Aplikowanie w/w produktów po tym terminie oraz przechowywane w wilgotnym pomieszczeniu może spowodować utlenianie kleju i mniejszą skuteczność wiązania się kleju z podłożem.

W zależności od zamówionego wymiaru fototapeta lub naklejka ścienna dzielona jest na bryty. Fototapety i naklejki ścienne drukowane na folii z laminatem posiadają klej własny i są łączone na tzw. "zakładkę" (1-1,5cm). Maksymalna możliwa szerokość brytu fototapety drukowanej na folii to 150cm, fototapety drukowanej na papierze to 120cm, zaś maksymalna szerokość brytu naklejki to 95cm.

 

Fototapety drukowane na folii dodatkowo pokryte są matowym laminatem, dzięki czemu są znacznie bardziej odporne na ścieranie i zarysowania. Można je stosować np. w kuchni między szafkami nad blatem.
Należy je zabezpieczyć wzdłuż blatu aby nie podeszły wilgocią. W okolicy kuchenki zalecamy zabezpieczenie fototapety taflą szkła (na szerokość kuchenki), co pozwoli uniknąć np. wypalenia nieestetycznych dziurek pryskającym z kuchenki tłuszczem.

Dzięki laminatowi fototapeta jest zmywalna - nie traci swoich właściwości i koloru – do jej czyszczenia można używać detergentów czyszczących nie zawierających wybielacza!
Ściana pod fototapetę nie może być pomalowana farbą silikonową. Nawet jeżeli jest pomalowana farbą lateksową lub akrylową, należy zagruntować ją podwójnie, co gwarantuje lepszą przyczepność do podłoża fototapety.

Nie bierzemy odpowiedzialności za niepoprawnie wykonany przez Klienta pomiar.

 

W związku z możliwymi krzywiznami ścian, dla dobra poprawnie wykonanego montażu fototapet - doliczamy do zamawianych wymiarów fototapet zakładki tzw. ' bezpieczeństwa montażowego'.
Klient zamawiając wzór fototapety, automatycznie dostaje wycenę - zawierającą ww. zwiększoną wartość.
Klient może na własną odpowiedzialność zrezygnować z zakładki. Nie zwracamy pieniędzy za źle zwymiarowane fototapety.
Zakładki bezpieczeństwa montażowego nie są doliczane do wymiarów naklejek.

Przy zamówieniach indywidualnych prosimy o informowanie nas o każdym nietypowym kształcie ściany np. łuk, kąt rozwarty przy łączeniu ścian etc - tego typu zamówienia wiążą się z indywidualnym podejściem do projektu od strony technicznej wymiarowania wzoru.
Niezgłoszenie tego typu sytuacji wyklucza pozytywne rozpatrzenie ewentualnej reklamacji.

Ściana pod fototapetę oraz naklejkę powinna być:
• w przypadku fototapety - zagruntowana DWUKROTNIE (np. UNIGRUNTEM), nawet jeżeli jest pomalowana farbą akrylową czy lateksową
• nie malowana farbami silikonowymi - nie gwarantują one dobrej przyczepności kleju. Nie bierzemy odpowiedzialności gwarancyjnej za nieudane aplikacje na powyższej farbie.
• gładka - nierówności na ścianie mogą osłabić siłę łączenia się kleju z powierzchnią pod aplikację
• sucha

 

Ściany wilgotne nie stanowią dobrej płaszczyzny do klejenia fototapet oraz naklejek - ich powierzchnia wyklucza udaną aplikację.
Fototapety i naklejki z powodzeniem można naklejać także na gładkie powierzchnie typu płyty meblowe (szafki i szafy suwane, drzwi).
Niektóre barwniki dodane do farb akrylowych zawierają lateks/silikon. W takim przypadku nawet farba akrylowa może nie wiązać kleju fototapety lub naklejki ściennej.

Dzielimy "obraz" na indywidualne rozmiary brytów, jeśli zachodzi taka potrzeba.
Jeżeli fototapeta składa się z brytów, każdy z nich powinien zostać naklejony bez rozciągania materiału. Naciąganie brytów może powodować kurczenie się folii do pierwotnego rozmiaru po aplikacji, co może skutkować rozchodzeniem się brytów w miejscach zakładek. Każdy z brytów na rewersie podpisany jest cyfrą. Cyfra ta oznacza kolejność klejenia brytów.

Kolor wydruku wzoru może różnić się od koloru wizualizacji przygotowanej przez MIND DESIGN.
Różnice te wynikają z wykalibrowania monitorów, na których akceptowane są wizualizacje.
Na życzenie Klienta możliwy jest wydruk próbek kolorystycznych z projektowanego wzoru przed ostatecznym wydrukiem (usługa dodatkowo płatna - próbka 30x50cm: 30zł + koszt wysyłki).
 
W przypadku dodruków do już istniejących fototapet, istnieje możliwość powstania różnic w kolorystyce.
Dodruki do już wyprodukowanych tapet /np. kontynuacja wzoru/ są wykonywane na odpowiedzialność Klientów.


W razie pytań prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

 

 

 
  • Dodaj link do:
  • www.facebook.com
Nasi klienci: